خانه / ارزهای دیجیتال / اتریوم چگونه کار می کند؟

اتریوم چگونه کار می کند؟

ا استفاده از اتریوم ، برنامه به محلی  برای ذخیره و کنترل داده های آن نیازی ندارد. برای رسیدن به این امر مهم، اتریوم از پروتکل بیت کوین و طراحی بلاکچین استفاده می کند، اما آن را تغییر داده است تا بتواند از آن برای برنامه هایی فراتر از پول و ارز استفاده کند. با این حال اتریوم قصد دارد به طراحی بیت کوین نیز کمک کند، به طوری که توسعه دهندگان می توانند برنامه ها یا توافق هایی که باعث پیشرفت می شوند، قوانین جدید مالکیت، فرمت هایی جایگزین تراکنش ها یا راه های جدید انتقال ارز راه ایجاد کنند. هدف از زبان برنامه نویسی Turing-complete این است که به توسعه دهندگان اجازه دهد برنامه های بیشتری را بنویسند که در آن تراکنش های بلاک چین می توانند به صورت خودکار ثبت شوند. بدیهی است که این قابلیت تنها بخشی از مزایای اتروم است و در آینده به آن اضافه خواهد شد.

ساختار بلاک چین اتریوم بسیار شبیه به بیت کوین است، زیرا گزارش تمام تراکنش ها را در گره های مخصوص (node) ذخیره می کند. تفاوت بزرگ بیت کوین با اتریوم این است که گره(node)های آن علاوه بر همه اطلاعات تراکنش، اطلاعات قرارداد های هوشمند را نیز ذخیره می کنند.

 

شبکه بیت کوین برای اینکه مقدار هر تراکنش را ردیابی کند مجبور است از طرحی خاص استفاده کند.

در حالی که ممکن است این فرایند پیچیده به نظر برسد اما ایده آن ساده است. هنگامی که تراکنشی در بیت کوین انجام می شود. شبکه بیت کوین مبلغ را به قسمت هایی تقسیم می کند مانند خرد کردن یک اسکانس اما دوباره هنگام تراکنش این قسمت ها را به هم وصل می کند و تراکنش را انجام می دهد. اتریوم اما مانند یک حساب بانکی تراکنش ها را به صورت مستقیم و بدون خرد کردن پول انجام می دهد.

با استفاده از اتریوم، هر بار که یک برنامه استفاده می شود، شبکه ای از هزاران کامپیوتر آن را پردازش می کند.قراردادهای هوشمندی که در یک زبان برنامه نویسی خاص نوشته شده اند به ‘bytecode’ که به ماشین مجازی اتریوم (EVM) معروف است متصل می شوند و بررسی و اجرا می شوند. تمام گره ها (node) این قراردادها را با استفاده از EVM خود اجرا می کنند.

سایت آموزش رسمی اتریوم این گونه آن را بیان می کند.

به طور خلاصه، شما در EVM قادر به انجام تمام کارهایی هستید که یک موبایل هوشمند در سال ۱۹۹۹ نمی توانست آن را انجام دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *